Założenie Pałacowo-Parkowe w Słobitach

Działka (Inwestycyjna) na sprzedaż
999 000 EUR , Pow. 555 300 m2
Drukuj ofertę
Drukuj ofertę
Typ nieruchomości:
Działka
Powierzchnia:
555 300 m2
Typ transakcji:
sprzedaż
Lokalizacja:
Słobity
Numer oferty:
630630
Cena za m2:
2 EUR
Założenie pałacowo-parkowe (sklasyfikowane jako trwała ruina) położone jest we wsi Słobity ok. 15 km na północny wschód od Pasłęka i ok. 25 km na wschód od Elbląga. 


Teren obejmuje ponad 55 hektarów ziemi z ogromnym potencjałem inwestycyjnym. Znajdują się tu lasy, parki, łąki, pastwiska, drogi, a także stawy. 

Najbardziej znanym punktem tych terenów są ruiny pałacu należącego niegdyś do rodu Zu Dohna, jednego z najznamienitszych, pruskich rodów hrabiowskich tych ziem. Pod koniec XVII i na początku XVIII wieku pałac został rozbudowany z niespotykanym rozmachem i przepychem stając się najwybitniejszą realizacją epoki Baroku na tych terenach i zyskując miano pałacu królewskiego. 

W czasach swej świetności w pałacu znajdowały się kolekcje dzieł sztuki, w tym ponad 450 obrazów, bezcenne zbiory biblioteczne w postaci starodruków i rękopisów, kolekcje mebli i porcelana. 

Niestety w marcu 1945 r w wyniku działań Armii Czerwonej słobicki pałac został spalony a wyposażenie rozgrabione. W całości zachowały się jedynie mury obwodowe korpusu pałacu powstałego na planie spłaszczonej litery "H", oraz fragmenty muru galerii bocznych. 

Pomimo poczynionych tu zniszczeń, ruiny pałacu wciąż robią niesamowite wrażenie i przyciągają pasjonatów historii i eksploratorów zarówno z Polski i Niemiec. Mówi się, że w podziemnych tunelach pałacu znajdują się 2 kondygnacje piwnic, w których przed rozgrabieniem ukryta mogła być Bursztynowa Komnata

Z pewnością byłoby to doskonałe miejsce na pole golfowe, hotel, ośrodek jazdy konnej, usługi agroturystyczne. Koncepcja oraz wykorzystania potencjału tego miejsca pozostaje w gestii nowego właściciela. 

Grunty znajdujące się na terenie założenia to grunty rolne oraz tereny leśne. Klasyfikacja: PSIV, ŁVI, RVI, LS, RIVa, RIVb, LZIII. 

Zapraszam do kontaktu w celu poznania szczegółów oferty: 609301420

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy jej osobistą weryfikację.
Nieprawidłowy adres E-mail